The Program of the 54. International Theater Festival Mess 2014

September 11, 2014 11:00 AM

10_10_2014_013.10-12.10.2014.

Sarajevo, Zenica, Goražde, Visoko

3.10.2014. / PETAK

 

20.00 / National Theater Sarajevo

FRONT

Directed: Luk Perceval

Thalia Theater / NT Gent

Germany / Belgium

 

20.00 / Bosansko narodno pozorište Zenica

Doruntina Basha / Almir Bašović / Almir Imširević:

BALKANSKI REKVIJEM

Directed: Stevan Bodroža

Bosansko narodno pozorište Zenica / Hundsturm /

Wien Kultur / Festival MESS / Trembles Verein für freies Theater

Bosnia and Herzegovina / Austria

 

 

4.10.2014. / Saturday

 

20.00 / National Theter Sarajevo

BURŽOAZIJA

Directed: Jan Mikulášek

Divadlo Na zábradlí

Czech Republic

 

22.00 / International Center for Children and Youth

Novo Sarajevo

Biljana Srbljanović: PORODIČNE PRIČE

Directed: Paolo Magelli

Teatro Metastasio / Stabile della Toscana

Italy

 

5.10.2014. / NEDJELJA

20.00 / Kamerni teatar ’55

TI! SVI SU DOBRODOŠLI

Directed: Roberto Bacci

Fondazione Pontedera Teatro

Italy

 

 

20.00 / Bosansko narodno pozorište Zenica

Doruntina Basha / Almir Bašović / Almir Imširević:

BALKANSKI REKVIJEM

Directed: Stevan Bodroža

Bosansko narodno pozorište Zenica / Hundsturm /

Wien Kultur / Festival MESS / Trembles Verein für freies Theater

Bosnia and Herzegovina / Austria

 

 

6.10.2014. / Monday

 

18.00 / Kamerni teatar ’55

TI! SVI SU DOBRODOŠLI

Directed: Roberto Bacci

Fondazione Pontedera Teatro

Italy

 

20.00 / Narodno pozorište Sarajevo

ČETRNAESTA

Directed: Ana Đorđević

Narodno pozorište Republike Srpske

Bosnia and Herzegovina

 

22.00 / Sarajevski ratni teatar

KOŠTANA

Directed: András Urbán

Narodno pozorište Subotica

Serbia

 

7.10.2014. / Tuesday

 

18.00 / Međunarodni centar za djecu i omladinu

Novo Sarajevo

Doruntina Basha / Almir Bašović / Almir Imširević:

BALKANSKI REKVIJEM

Directed by: Stevan Bodroža

Bosansko narodno pozorište Zenica / Hundsturm /

Wien Kultur / Festival MESS / Trembles Verein für freies Theater

Bosnia and Herzegovina / Austria

 

19.30 / Narodno pozorište Sarajevo

SKUPŠTINA

Directed by: Selma Spahić

Narodno pozorište Sarajevo / Sarajevski

ratni teatar / Kamerni teatar ’55

Bosnia and Herzegovina

 

 

23.00 / Sarajevski ratni teatar

UTROBA KITA

Directed by: Fabio Rubiano Orjuela

Teatro Petra

Columbia

 

8.10.2014. / Wednesday

 

18.00 / Kamerni teatar ’55

SARA KAŽE

Directed by: Fabio Rubiano Orjuela

Teatro Petra

Columbia

 

20.00 / Narodno pozorište Sarajevo

Fedor Šili: ČAROBNJAK

Directed by: Boris Liješević

Narodno pozorište Sombor

Serbia

 

22.00 / Sarajevski ratni teatar

HA!

Choreography: Bouchra Ouizguen

Compagnie O

Morocco

 

9.10.2014. / Thursday

 

20.00 / Kamerni teatar ’55

Biljana Srbljanović: MALI MI JE OVAJ GROB

Directed by: Dino Mustafić

Hartefakt Fond / Kamerni teatar ’55 /

Kazalište Ulysses / Testament filmS / MESS

Serbia / Bosnia and Herzegovina / Croatia

 

22.00 / Sarajevski ratni teatar

<DOB>

Directed by: Francesca Pennini

CollettivO CineticO

Italy

 

10.10.2014. / Friday

 

14.00, 18.00, 22.00 / Akademija scenskih

umjetnosti Sarajevo

MOJE VELIKO DJELO (AMBICIOZNI

PROJEKAT)

Directed by: David Espinosa

El Local E.C / C.A.E.T.

Spain

 

20.00 / Narodno pozorište Sarajevo

ODLAZAK

Directed by: Kalle Nio

WHS

Finland

 

22.00 / Međunarodni centar za djecu

i omladinu Novo Sarajevo

TAČKE, LINIJE I KOCKA. SVIJET I

OSTALI U KOCKI KOJA SIJA.

Directed by: Takahiro Fujita

mum&gypsy

Japan

 

11.10.2014. / Saturday

 

12.00 / Kamerni teatar ’55

GENIJALNI GENIJE

Directed by: Tamara Kučinović

Kazalište lutaka Zadar

Croatia

 

14.00, 18.00 / Akademija scenskih

umjetnosti Sarajevo

MOJE VELIKO DJELO (AMBICIOZNI

PROJEKAT)

Directed by: David Espinosa

El Local E.C / C.A.E.T.

Spain

 

20.00 / Sarajevski ratni teatar

BOJNO POLJE SJEĆANJA

Directed by: Hans-Werner Kroesinger

HAU / Sarajevski ratni teatar / CZKD Beograd / Goethe-Institut

Germany / Bosnia and Herzegovina / Serbia / Turkey

 

22.00 / Međunarodni centar za djecu

i omladinu Novo Sarajevo

TAČKE, LINIJE I KOCKA. SVIJET I

OSTALI U KOCKI KOJA SIJA.

Directed by: Takahiro Fujita

mum&gypsy

Japan

 

 

 

 

12.10.2014. / Sunday

 

11.00 / Međunarodni centar za djecu

i omladinu Novo Sarajevo

*izvedbe i u Gradskom kinu Visoko i Centru za kulturu Goražde

PLUMB BO-BO, ZU

Directed by: Belma Lizde-Kurt

Aparat teatar

Bosnia and Herzegovina

 

12.00 / Kamerni teatar ’55

JURI MURI PLEŠE U AFRICI

Directed by: Ivana Djilas

Plesni teatar Ljubljana

Slovenia

 

16.00 / Akademija scenskih umjetnosti

Sarajevo

Ivor Martinić: DRAMA O MIRJANI I OVIMA OKO NJE

Mentor: Ermin Bravo

Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo

Bosnia and Herzegovina

 

18.00 / Sarajevski ratni teatar

BOLERO

Directed by: Michael Pinchbeck

Nottingham Playhouse / Sarajevski

ratni teatar / Teatri Oda

The UK /

Bosnia and Herzegovina /

Kosovo*

 

20.00 / Narodno pozorište Sarajevo

SAMO ZA SARAJEVO (VRIJEME IZMEĐU DVIJE GREŠKE)

Directed by: Jan Lauwers

Needcompany

Belgium

 

22.00 / Kamerni teatar ’55

ŠTA SAM ČUO O SVIJETU

Authors: Jorge Andrade,

Alexander Kelly, Chris Thorpe

Third Angel / mala voadora

The UK / Portugal

 

OFF MESS

 

3.10-12.10.2014.

12.00-20.00 / Gallery JAVA

Projekat: KOLEKCIJA BUDUĆEG NASLIJEĐA

Initiator: Azra Akšamija

Producers: Lejla Hodžić, Anton Lederer,

Margarethe Makovec, <rotor>

Austria / Bosnia and Herzegovina

 

6.10-13.10.2014.

18.00 / Muzej književnosti i pozorišne umjetnosti BiH

Exhibition: OTVORENI PROSTORI

Author: Regine Dura

HAU / Goethe-Institut

 

11.10.2014.

10.30-14.30 / Hotel Europe

Panel discussion: Žene Bosne i Hercegovine u

(post)jugoslovenskom vremeplovu

Sarajevski otvoreni centar

Bosnia and Herzegovina

 

 

ST

Tags:

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Modalert 200mg : Buy modalert 200