Sarajevo, Zenica, Goražde, Visoko
3.10.2014. / PETAK
20.00 / National Theater Sarajevo
FRONT
Directed: Luk Perceval
Thalia Theater / NT Gent
Germany / Belgium
20.00 / Bosansko narodno pozorište Zenica
Doruntina Basha / Almir Bašović / Almir Imširević:
BALKANSKI REKVIJEM
Directed: Stevan Bodroža
Bosansko narodno pozorište Zenica / Hundsturm /
Wien Kultur / Festival MESS / Trembles Verein für freies Theater
Bosnia and Herzegovina / Austria
4.10.2014. / Saturday
20.00 / National Theter Sarajevo
BURŽOAZIJA
Directed: Jan Mikulášek
Czech Republic
22.00 / International Center for Children and Youth
Novo Sarajevo
Biljana Srbljanović: PORODIČNE PRIČE
Directed: Paolo Magelli
Teatro Metastasio / Stabile della Toscana
Italy
5.10.2014. / NEDJELJA
20.00 / Kamerni teatar ’55
TI! SVI SU DOBRODOŠLI
Directed: Roberto Bacci
Fondazione Pontedera Teatro
Italy
20.00 / Bosansko narodno pozorište Zenica
Doruntina Basha / Almir Bašović / Almir Imširević:
BALKANSKI REKVIJEM
Directed: Stevan Bodroža
Bosansko narodno pozorište Zenica / Hundsturm /
Wien Kultur / Festival MESS / Trembles Verein für freies Theater
Bosnia and Herzegovina / Austria
6.10.2014. / Monday
18.00 / Kamerni teatar ’55
TI! SVI SU DOBRODOŠLI
Directed: Roberto Bacci
Fondazione Pontedera Teatro
Italy
20.00 / Narodno pozorište Sarajevo
ČETRNAESTA
Directed: Ana Đorđević
Narodno pozorište Republike Srpske
Bosnia and Herzegovina
22.00 / Sarajevski ratni teatar
KOŠTANA
Directed: András Urbán
Narodno pozorište Subotica
Serbia
7.10.2014. / Tuesday
18.00 / Međunarodni centar za djecu i omladinu
Novo Sarajevo
Doruntina Basha / Almir Bašović / Almir Imširević:
BALKANSKI REKVIJEM
Directed by: Stevan Bodroža
Bosansko narodno pozorište Zenica / Hundsturm /
Wien Kultur / Festival MESS / Trembles Verein für freies Theater
Bosnia and Herzegovina / Austria
19.30 / Narodno pozorište Sarajevo
SKUPŠTINA
Directed by: Selma Spahić
Narodno pozorište Sarajevo / Sarajevski
ratni teatar / Kamerni teatar ’55
Bosnia and Herzegovina
23.00 / Sarajevski ratni teatar
UTROBA KITA
Directed by: Fabio Rubiano Orjuela
Teatro Petra
Columbia
8.10.2014. / Wednesday
18.00 / Kamerni teatar ’55
SARA KAŽE
Directed by: Fabio Rubiano Orjuela
Teatro Petra
Columbia
20.00 / Narodno pozorište Sarajevo
Fedor Šili: ČAROBNJAK
Directed by: Boris Liješević
Narodno pozorište Sombor
Serbia
22.00 / Sarajevski ratni teatar
HA!
Choreography: Bouchra Ouizguen
Compagnie O
Morocco
9.10.2014. / Thursday
20.00 / Kamerni teatar ’55
Biljana Srbljanović: MALI MI JE OVAJ GROB
Directed by: Dino Mustafić
Hartefakt Fond / Kamerni teatar ’55 /
Kazalište Ulysses / Testament filmS / MESS
Serbia / Bosnia and Herzegovina / Croatia
22.00 / Sarajevski ratni teatar
<DOB>
Directed by: Francesca Pennini
CollettivO CineticO
Italy
10.10.2014. / Friday
14.00, 18.00, 22.00 / Akademija scenskih
umjetnosti Sarajevo
MOJE VELIKO DJELO (AMBICIOZNI
PROJEKAT)
Directed by: David Espinosa
El Local E.C / C.A.E.T.
Spain
20.00 / Narodno pozorište Sarajevo
ODLAZAK
Directed by: Kalle Nio
WHS
Finland
22.00 / Međunarodni centar za djecu
i omladinu Novo Sarajevo
TAČKE, LINIJE I KOCKA. SVIJET I
OSTALI U KOCKI KOJA SIJA.
Directed by: Takahiro Fujita
mum&gypsy
Japan
11.10.2014. / Saturday
12.00 / Kamerni teatar ’55
GENIJALNI GENIJE
Directed by: Tamara Kučinović
Kazalište lutaka Zadar
Croatia
14.00, 18.00 / Akademija scenskih
umjetnosti Sarajevo
MOJE VELIKO DJELO (AMBICIOZNI
PROJEKAT)
Directed by: David Espinosa
El Local E.C / C.A.E.T.
Spain
20.00 / Sarajevski ratni teatar
BOJNO POLJE SJEĆANJA
Directed by: Hans-Werner Kroesinger
HAU / Sarajevski ratni teatar / CZKD Beograd / Goethe-Institut
Germany / Bosnia and Herzegovina / Serbia / Turkey
22.00 / Međunarodni centar za djecu
i omladinu Novo Sarajevo
TAČKE, LINIJE I KOCKA. SVIJET I
OSTALI U KOCKI KOJA SIJA.
Directed by: Takahiro Fujita
mum&gypsy
Japan
12.10.2014. / Sunday
11.00 / Međunarodni centar za djecu
i omladinu Novo Sarajevo
*izvedbe i u Gradskom kinu Visoko i Centru za kulturu Goražde
PLUMB BO-BO, ZU
Directed by: Belma Lizde-Kurt
Aparat teatar
Bosnia and Herzegovina
12.00 / Kamerni teatar ’55
JURI MURI PLEŠE U AFRICI
Directed by: Ivana Djilas
Plesni teatar Ljubljana
Slovenia
16.00 / Akademija scenskih umjetnosti
Sarajevo
Ivor Martinić: DRAMA O MIRJANI I OVIMA OKO NJE
Mentor: Ermin Bravo
Akademija scenskih umjetnosti Sarajevo
Bosnia and Herzegovina
18.00 / Sarajevski ratni teatar
BOLERO
Directed by: Michael Pinchbeck
Nottingham Playhouse / Sarajevski
ratni teatar / Teatri Oda
The UK /
Bosnia and Herzegovina /
Kosovo*
20.00 / Narodno pozorište Sarajevo
SAMO ZA SARAJEVO (VRIJEME IZMEĐU DVIJE GREŠKE)
Directed by: Jan Lauwers
Needcompany
Belgium
22.00 / Kamerni teatar ’55
ŠTA SAM ČUO O SVIJETU
Authors: Jorge Andrade,
Alexander Kelly, Chris Thorpe
Third Angel / mala voadora
The UK / Portugal
OFF MESS
3.10-12.10.2014.
12.00-20.00 / Gallery JAVA
Projekat: KOLEKCIJA BUDUĆEG NASLIJEĐA
Initiator: Azra Akšamija
Producers: Lejla Hodžić, Anton Lederer,
Margarethe Makovec, <rotor>
Austria / Bosnia and Herzegovina
6.10-13.10.2014.
18.00 / Muzej književnosti i pozorišne umjetnosti BiH
Exhibition: OTVORENI PROSTORI
Author: Regine Dura
HAU / Goethe-Institut
11.10.2014.
10.30-14.30 / Hotel Europe
Panel discussion: Žene Bosne i Hercegovine u
(post)jugoslovenskom vremeplovu
Sarajevski otvoreni centar
Bosnia and Herzegovina
ST